logo

Powstanie firmy w Singapurze w 2024-25: Pełny przewodnik

W tym artykule omówiliśmy założenie firmy w Singapurze w 2024-25. Przeczytaj cały post na blogu, aby dowiedzieć się o procesie rejestracji, korzyści, dokumentacji i więcej.

GET EXPERT
ASSISTANCE

  Note:This form is not for job seekers or salary employees. Thank you.

  Table of Contents

  Singapurze

  Przedsiębiorcy i inwestorzy odkrywają oazę możliwości w tętniącym życiem mieście Singapur, gdzie rozwój gospodarczy jest wyjątkowy. Singapur jest najlepszym miejscem do tworzenia firm ze względu na swoją strategiczną pozycję, politykę pro-biznesu i silną strukturę prawną. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym właścicielem firmy, czy nowo powstającym przedsiębiorcą, zrozumienie złożoności włączenia jest kluczowe. Dołącz do nas, gdy zanurzamy się w świecie rejestracji spółek w Singapurze, od wymogów regulacyjnych po ulgi podatkowe. Z naszymi wskazówkami zdobędziesz umiejętności i pewność siebie, aby realizować swoje aspiracje biznesowe na jednym z najbardziej aktywnych rynków w Azji. Witamy na ostatecznej drodze do sukcesu biznesowego.

  Jak zarejestrować firmę w Singapurze?

  Kroki rejestracji firmy w Singapurze są wymienione poniżej:

  • Wybierz strukturę biznesową: Decyduj o najbardziej odpowiedniej strukturze biznesowej dla Twojej firmy. Wspólne opcje obejmują własność jednoosobową, partnerstwo, spółdzielnię z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP) i prywatną spółkę z ograniczonymi zobowiązaniami (Pte Ltd). Private Limited Company jest najczęstszą i preferowaną strukturą dla start-upów ze względu na ograniczoną odpowiedzialność i korzyści podatkowe.
  • Zarejestruj swoją firmę: Zarejestruj swoją firmę w Urzędzie Rachunkowości i Regulacji Korporacyjnej (ACRA). Możesz to zrobić online za pośrednictwem portalu ACRA BizFile+. Przygotuj niezbędne dokumenty, w tym nazwę firmy, opis działalności gospodarczej, dane akcjonariuszy i dyrektorów oraz adres siedziby.
  • Powołanie urzędników firmy: Każda firma w Singapurze musi mieć co najmniej jednego dyrektora, który jest rezydentem Singapuru (obywatelem, stałym rezydencie lub posiadaczem Employment Pass / EnterPass). Dodatkowo, musisz wyznaczyć sekretarza firmy w ciągu sześciu miesięcy od założenia.
  • Uzyskanie licencji biznesowych: W zależności od działalności biznesowej, może być konieczne uzyskanie konkretnych licencji lub zezwoleń od odpowiednich władz rządowych. Przeanalizuj wymogi regulacyjne obowiązujące w Twojej branży i upewnij się, że są one zgodne.
  • Otwórz rachunek bankowy korporacyjny: Po zarejestrowaniu firmy otwórz konto bankowe korporacyjne w Singapurze. Wybierz bank, który pasuje do Twoich potrzeb biznesowych i zapewnia wygodne usługi bankowe.
  • Rejestr podatku od towarów i usług (GST): Jeśli roczny obrót Twojej firmy przekracza 1 milion SGD, musisz zarejestrować się w GST. Dobrowolna rejestracja jest również możliwa, jeśli Twój obrót jest poniżej tego progu, ale chcesz ubiegać się o kredyty podatkowe.
  • Przestrzegaj przepisów dotyczących zatrudnienia: Jeśli planujesz zatrudnić pracowników, zapoznaj się z przepisami o zatrudnieniu w Singapurze. Zarejestruj swoich pracowników do Central Provident Fund (CPF) składek i uzyskać pozwolenia na pracę lub Employment Passes dla zagranicznych pracowników, jeśli to konieczne.
  • Arkusz rocznych zwrotów i sprawozdań finansowych: Zapewnienie terminowego składania rocznych wyników i sprawozdań finansowych do ACRA. Nieprzestrzeganie przepisów może prowadzić do kar lub strajku w Twojej firmie.
  Czytaj więcej: Company Formation in Singapore (Dla języka angielskiego)

  Dokumenty wymagane do rejestracji firmy w Singapurze

  Listę dokumentów wymaganych do rejestracji firmy w Singapurze wymieniono poniżej:

  • Dokumenty identyfikacyjne dyrektorów i akcjonariuszy: Jednym z podstawowych wymogów rejestracji spółki w Singapurze jest przedstawienie dokumentów identyfikacyjnych dla wszystkich dyrektorów i udziałowców. W przypadku obywateli indyjskich, obejmuje to kopię ich paszportu, dowodu adresu i wszelkich innych dokumentów identyfikacyjnych wydanych przez rząd indyjski. Dokumenty muszą być poświadczone przez notariusza publicznego, adwokata, prawnika lub certyfikowanego księgowego publicznego.
  • Zatwierdzenie nazwy firmy: Właściciele firm muszą wybrać unikalną nazwę firmy, która nie jest już w użyciu. Przedsiębiorcy powinni upewnić się, że nazwa firmy nie jest obraźliwe, zabronione, lub podobne do jakiejkolwiek istniejącej nazwy firmy. Dokumenty rejestracyjne powinny również zawierać krótki opis zamierzonych działań spółki.
  • Formularz rejestracji spółki: Singapur Registrar of Companies (Accounting and Corporate Regulatory Authority (ACRA)) wydaje zaświadczenie o założeniu spółki, gdy nowa spółka jest zarejestrowana. Certyfikat potwierdza, że przedsiębiorstwo zostało założone lub założone w określonym dniu. Dodatkowo wykazuje, że spełnione zostały wszystkie warunki prawne do założenia spółki.
  • Memorandum i Artykuły Stowarzyszenia: Memorandum and Articles of Association (M&AA) to dokumenty prawne określające cele, zasady i regulacje spółki. Określają również strukturę firmy, kapitał akcyjny i strukturę zarządzania. Przedsiębiorcy powinni upewnić się, że M&AA jest zgodne z przepisami prawa spółek w Singapurze i że wszyscy akcjonariusze podpisują go. M&A należy złożyć do ACRA w trakcie procesu rejestracji firmy.
  • Wyznaczenie sekretarza spółki: prawo Singapuru wymaga, aby każda spółka musiała wyznaczyć sekretara spółki w ciągu sześciu miesięcy od założenia. Sekretarz powinien być rezydentem Singapuru i musi posiadać wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonywania swoich obowiązków. Przedsiębiorcy mogą zatrudnić profesjonalnego sekretarza firmy, aby spełnić ten wymóg.

  Rodzaje podmiotów gospodarczych do tworzenia spółki w Singapurze

  W Singapurze przedsiębiorcy mają kilka opcji, jeśli chodzi o wybór rodzaju podmiotu gospodarczego do tworzenia spółki. Wybór zależy od takich czynników, jak charakter działalności, obawy dotyczące odpowiedzialności i konsekwencje podatkowe. Typowe typy podmiotów gospodarczych w Singapurze obejmują własność wyłączną, partnerstwo, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP) i prywatną spółkę z ograniczonymi zobowiązaniami (Pte Ltd).

  1. Jednolita własność jest najprostszą formą podmiotu gospodarczego, w którym pojedynczy jednostka jest właścicielem i zarządza przedsiębiorstwem. Chociaż łatwe do zainstalowania, właściciel ponosi nieograniczoną osobistą odpowiedzialność za długi i zobowiązania firmy.
  2. Partnerstwo obejmuje dwie lub więcej osób (maksymalnie 20 partnerów), które łączą się, aby prowadzić działalność gospodarczą w celu osiągnięcia zysku. Każdy partner przyczynia się do zasobów i udziałów w zyskach i stratach przedsiębiorstwa. Podobnie jak w przypadku wyłącznej własności, partnerzy w ogólnym partnerstwie mają nieograniczoną odpowiedzialność.
  3. Partnerstwo z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP) to hybrydowa struktura biznesowa, która łączy w sobie cechy zarówno partnerstw, jak i firm. LLP oferuje swoim partnerom ochronę przed ograniczoną odpowiedzialnością, chroniąc ich przed osobistą odpowiedzialność za długi i zobowiązania przedsiębiorstwa. Jednakże partnerzy pozostają osobiście odpowiedzialni za własne zaniedbania lub niewłaściwe zachowanie.
  4. spółka prywatna z ograniczoną odpowiedzialnością (Pte Ltd) jest najbardziej popularnym i szeroko stosowanym podmiotem biznesowym w Singapurze, szczególnie dla start-upów i małych i średnich przedsiębiorstw (SMEs). Prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest osobą prawną odrębną od akcjonariuszy, oferującą swoim właścicielom ochronę w zakresie odpowiedzialności ograniczonej. Odpowiedzialność akcjonariuszy jest ograniczona do kwoty ich wkładu kapitałowego. Firmy Pte Ltd cieszą się wiecznym następstwem, łatwością przeniesienia własności oraz dostępem do różnych zachęt podatkowych i korzyści.

  Korzyści z założenia firmy w Singapurze

  Niektóre z korzyści z założenia firmy w Singapurze są wymienione poniżej:

  • Strategiczna lokalizacja: Położony w samym sercu Azji Południowo-Wschodniej, Singapur służy jako brama do regionu Azji i Pacyfiku. Jego strategiczna lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do rynków wschodzących i ułatwia międzynarodowy handel i ekspansję biznesu.
  • Środowisko przyjazne dla biznesu: Singapur może pochwalić się środowiskiem sprzyjającym biznesowi, charakteryzującym się stabilnością polityczną, silnymi ramami prawnymi, wydajnym systemem regulacyjnym i niskim poziomem korupcji. Rząd aktywnie wspiera przedsiębiorczość i innowacje, wspierając sprzyjający rozwojowi biznesu ekosystem.
  • Łatwość tworzenia firmy: Zakładanie firmy w Singapurze jest prostym procesem, z minimalnymi barierami biurokratycznymi. Zrównoważony proces rejestracji oraz efektywna platforma online udostępniana przez Agencję Rachunkowości i Regulacji Spółek (ACRA) umożliwiają szybkie założenie firmy.
  • Oszczędności podatkowe: Singapur oferuje atrakcyjne zachęty podatkowe i korzyści dla przedsiębiorstw, w tym niskie stawki podatku od osób prawnych, zwolnienia podatkowe dla nowo utworzonych firm i różne zachęt podatkowych dla określonych branż i działań. Ponadto Singapur działa na podstawie systemu podatkowego terytorialnego, co oznacza, że opodatkowany jest tylko dochód generowany w kraju.
  • Stabilność polityczna i rządy prawa: Singapur cieszy się stabilnością polityczną, harmonią społeczną i solidnym systemem prawnym opartym na rządzie prawa. Przewidywalne środowisko regulacyjne i poszanowanie praw własności intelektualnej zapewniają przedsiębiorstwom pewność i bezpieczeństwo ich inwestycji.
  • Dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej: Singapur dysponuje wysoko wykształconą i wykwalificowaną siłą roboczą z znajomością języka angielskiego, co ułatwia firmom rekrutację talentów i prowadzenie działalności gospodarczej. Rząd inwestuje również w programy edukacyjne i szkoleniowe w celu ciągłego podnoszenia kwalifikacji siły roboczej.
  • Światowej klasy infrastruktura: Singapur oferuje światowej klasy infrastrukturę, w tym nowoczesne sieci transportowe, najnowocześniejsze telekomunikacje, zaawansowane obiekty logistyczne i dobrze rozwinięty ekosystem finansowy. Te zalety infrastruktury zwiększają wydajność i łączność dla firm działających w Singapurze.
  • Międzynarodowa łączność: Singapur jest dobrze połączony na całym świecie dzięki rozległej sieci tras lotniczych i morskich, co czyni go centrum dla międzynarodowych podróży, handlu i inwestycji. Obecność wielonarodowych korporacji i inwestorów zagranicznych dodatkowo zwiększa łączność i możliwości biznesowe.
  • Jakość życia: Oprócz zalet biznesowych, Singapur oferuje wysoką jakość życia z doskonałą opieką zdrowotną, edukacją, bezpieczeństwem i obiektami rekreacyjnymi. Kosmopolityczne miasto-państwo może pochwalić się tętniącym życiem wielokulturowym środowiskiem, co czyni go atrakcyjnym miejscem docelowym dla profesjonalistów i emigrantów.

  Konkluzja

  Rejestracja firmy w Singapurze jest prosta, jeśli przestrzegasz odpowiednich formalności i warunków wstępnych. Singapur ma wiele zalet dla firm, które chcą rozwijać się za granicą, w tym strategiczną lokalizację, przyjazną dla biznesu atmosferę, ochronę własności intelektualnej i wykwalifikowaną siłę roboczą. Jako indyjski przedsiębiorca, rejestracja firmy w Singapurze może być świetnym sposobem na rozwój swojej firmy i wykorzystać liczne perspektywy kraju. IndiaFilings może pomóc Ci rozpocząć działalność w Singapurze szybko i bezpiecznie.Prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąspółka prywatna z ograniczoną odpowiedzialnością

  FAQ’s

  Zazwyczaj potrzeba od jednego do dwóch dni, aby zarejestrować firmę w Singapurze.

  Proces rejestracji spółki w Singapurze obejmuje złożenie wniosku do Urzędu Rachunkowości i Regulacji Korporacyjnej (ACRA), przedłożenie niezbędnych dokumentów i zapłacenie opłat rejestracyjnych.

  Dokumenty wymagane do rejestracji spółki w Singapurze to Memorandum spółki i Artykuły Stowarzyszenia, oświadczenie o zgodności oraz dokumenty tożsamości dyrektorów, akcjonariuszy i sekretarza spółki.

  Koszt rejestracji spółki w Singapurze zależy od rodzaju spółki i związanych z nią opłat rejestracyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, koszt rejestracji firmy może wynosić od kilku setek do kilku tysięcy dolarów z Singapuru.

  Różne rodzaje spółek, które mogą być zarejestrowane w Singapurze obejmują prywatne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki o ograniczonej odpowiedzialności, jednolite spółki i spółki publiczne.

  Minimalna liczba dyrektorów wymaganych do zarejestrowania firmy w Singapurze to jeden.

  Obowiązki prawne firmy w Singapurze obejmują składanie rocznych sprawozdań i zgodność z podatkami, przestrzeganie wymogów dotyczących zarządzania korporacyjnego oraz prowadzenie dokładnych ewidencji finansowych.

  Termin składania i zapłaty za rejestrację spółki w Singapurze wynosi 14 dni od daty rejestracji.

  Nie ma wymogu prawnego, aby użyć profesjonalisty do rejestracji firmy w Singapurze. Jednak skorzystanie z profesjonalisty może być pomocne w zapewnieniu, że proces rejestracji jest zakończona poprawnie i efektywnie.

  Dostępne opcje płatności do rejestracji firmy w Singapurze obejmują karty kredytowe / debetowe, przelewy bankowe, czeki i gotówkę.