logo

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie

W tym artykule omówiliśmy rozpoczęcie działalności gospodarczej w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2024-25. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się więcej o procesie, korzyści i więcej.

GET EXPERT
ASSISTANCE

  Note:This form is not for job seekers or salary employees. Thank you.

  Table of Contents

  Dubaju

  Dubaj, centrum gospodarcze w samym sercu Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Zjednoczone Emiraty Arabskie), od dawna służy jako punkt odbioru dla przedsiębiorców i miłośników biznesu na całym świecie. Dzięki swojej centralnej lokalizacji, potężnej infrastrukturze, ulgom podatkowym i przyjaznej dla biznesu atmosferze, Dubai oferuje kilka opcji dla każdego, kto chce założyć własną firmę. Jednak zarządzanie procesem założenia firmy w Dubaju może być trudne bez odpowiedniej pomocy. W tym szczegółowym przewodniku przyjrzymy się kluczowym etapom i korzyściom z rozpoczęcia działalności gospodarczej w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

  Jak zarejestrować firmę w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie?

  Poniżej wymieniono następujące kroki rejestracji firmy w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie:

  • Wybierz działalność biznesową: Określ rodzaj swojej firmy i potwierdź, że jest zgodna z ustawami Departamentu Rozwoju Gospodarczego (DED) w Dubaju.
  • Wybierz strukturę prawną: Wybierz odpowiednią formę prawną dla swojej firmy, niezależnie od tego, czy jest to jedyna własność, partnerstwo, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), czy wolna strefa. Każda struktura ma swój unikalny zestaw kryteriów i oddziaływań, dlatego wymagane jest wiele badań.
  • Rejestracja nazwy handlowej: Wybierz unikalną nazwę handlową dla swojej firmy i zarejestruj ją w DED. Upewnij się, że wybrane nazwisko jest zgodne z wytycznymi udzielonymi przez władze.
  • Uzyskanie wstępnego zatwierdzenia: Przedstaw niezbędne dokumenty do DED i uzyskać wstępne zatwierdzenie dla założenia firmy. Ten krok obejmuje dostarczanie szczegółów, takich jak działania biznesowe, proponowana nazwa handlowa i informacje o akcjonariuszach.
  • Projekt Memorandum o stowarzyszeniu (MOA): W przypadku spółek LLC należy przygotować Memorandum o stowarzyszeniu określające strukturę akcjonariuszy spółki, podział zysków oraz inne istotne szczegóły. Dokument ten musi być notarialnie zatwierdzony.
  • Umowa najmu i umowa najmu: Zabezpiecz fizyczny adres dla swojej firmy i uzyskać umowę najmu lub umowy najmu od właściciela nieruchomości. Ten dokument jest wymagany do uzyskania licencji handlowej.
  • Ostateczne zatwierdzenie i wydawanie licencji: Gdy wszystkie dokumenty są w porządku i opłaty są wypłacane, DED wyda licencję handlową, oficjalnie pozwalając na prowadzenie działalności gospodarczej w Dubaju.
  Read More: Company Formation in Dubai, UAE  (For English)

  Korzyści z rozpoczęcia działalności gospodarczej w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie

  Korzyści z rozpoczęcia działalności gospodarczej w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie są wymienione poniżej:

  • Strategiczna lokalizacja: Znajduje się na skrzyżowaniu Europy, Azji i Afryki, Dubaj oferuje niezrównany dostęp do światowych rynków, co czyni go idealnym centrum dla międzynarodowego handlu i handlu.
  • Środowisko wolne od podatku: Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech dla przedsiębiorstw jest reżim wolny od podatków w Dubaju. Nie ma podatku dochodowego od osób fizycznych lub osób prawnych, podatku od zysków kapitałowych, ani podatku retencyjnego, co pozwala firmom maksymalizować swoje zyski.
  • Światowej klasy infrastruktura: Dubaj dysponuje najnowocześniejszą infrastrukturą, w tym światowej klasy lotniska, porty morskie, sieci transportowe i urządzenia telekomunikacyjne, ułatwiając płynne operacje biznesowe i łączność.
  • Różnorodna gospodarka: Gospodarka Dubaju jest zróżnicowana i dynamiczna, z rozwijającymi się sektorami, takimi jak turystyka, nieruchomości, finanse, technologia i logistyka. Ta różnorodność oferuje wiele możliwości dla przedsiębiorstw w różnych branżach.
  • Regulacje przyjazne przedsiębiorstwom: rząd Dubaju wdrożył regulacje i inicjatywy przyjazne biznesowi, aby przyciągnąć inwestycje zagraniczne i wspierać przedsiębiorczość. Łatwość prowadzenia działalności gospodarczej, w połączeniu z efektywnymi usługami rządowymi, upraszcza proces tworzenia i prowadzenia firmy w emiracie.

  Dokumenty wymagane do rejestracji firmy w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie

  Aby zarejestrować firmę w Dubaju, musisz przygotować i złożyć następujące dokumenty:

  • Kopie paszportów: Kopie dokumentów paszportowych dla wszystkich akcjonariuszy i partnerów zaangażowanych w działalność gospodarczą.
  • Kopie wiz: kopie wiz pobytowych dla akcjonariuszy i partnerów, w stosownych przypadkach.
  • Brak zaświadczenia o sprzeciwie (NOC): Jeśli akcjonariusz lub partner jest obecnie zatrudniony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, może być wymagane zaświadczenie o braku sprzeciwu od ich pracodawcy.
  • Memorandum o stowarzyszeniu (MOA): W przypadku spółek LLC, notarialnie zatwierdzonego Memoranda o stwierdzeniu stowarzyszenia określającego strukturę i działalność spółki.
  • Umowa najmu: Kopia umowy najmu lub umowy leasingu dla pomieszczeń biznesowych.
  • Certyfikat Rezerwacji Nazwy Handlowej: Wydany przez DED po zatwierdzeniu proponowanej nazwy handlowej.
  • NOC z Departamentu Rozwoju Gospodarczego: Wymagane dla przedsiębiorstw działających w określonych sektorach, takich jak doradztwo i usługi zawodowe.

  Jak zdobyć licencję na działalność gospodarczą w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie?

  Uzyskanie licencji biznesowej jest kluczowym krokiem w rozpoczęciu swojego przedsięwzięcia w Dubaju. Rodzaj licencji, której potrzebujesz, zależy od charakteru Twojej działalności gospodarczej i jurysdykcji, w której prowadzisz działalność. Oto krótki przegląd różnych rodzajów dostępnych licencji:

  • Licencja handlowa: wymagane dla przedsiębiorstw zaangażowanych w działalność handlową, w tym zakup i sprzedaż towarów.
  • Licencja profesjonalna: nadaje się dla profesjonalistów i dostawców usług, takich jak konsultanci, inżynierowie i lekarze.
  • Licencja przemysłowa: wydana przedsiębiorstwom zaangażowanym w działalność produkcyjną i przemysłową.
  • Licencja Free Zone: Firmy działające w ramach licznych wolnych stref Dubaju wymagają licencji Free Zone, oferują różne zachęty i 100% własności zagranicznej.

  Aby uzyskać licencję biznesową, musisz wykonać następujące kroki:

  • Podaj wniosek: Przygotuj i przedstaw wniosek o pozwolenie wraz z wymaganymi dokumentami odpowiednim organom, takim jak DED lub odpowiedni organ strefy wolnej.
  • Płatność opłat: Płacić niezbędne opłaty licencyjne i opłaty zgodnie z strukturą opłat dostarczonych przez organ wydający licencje.
  • Proces zatwierdzania: Poczekaj na zatwierdzenie aplikacji licencyjnej, która zazwyczaj obejmuje przegląd dokumentów i zgodności z przepisami.
  • Wydanie licencji: Po zatwierdzeniu, władze wydające licencje wydają licencję na działalność gospodarczą, co pozwala na legalne rozpoczęcie działalności.

  Dlaczego zakładać firmę w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie?

  Włączenie firmy w Dubaju oferuje liczne zalety, które czynią go atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców i inwestorów:

  • Dostęp do rynków globalnych: strategiczna lokalizacja Dubaju zapewnia łatwy dostęp do rynku na Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce i poza nią, umożliwiając przedsiębiorstwom korzystanie z szerokiej bazy klientów.
  • Stabilne środowisko polityczne: Zjednoczone Emiraty Arabskie szczycą się stabilnym klimatem politycznym, z rządem zaangażowanym w promowanie wzrostu gospodarczego i stabilności, zapewniając sprzyjające środowisko dla wzrost i rozwój biznesu.
  • Różnorodność Talent Pool: Dubaj przyciąga wykwalifikowanych specjalistów z całego świata, oferując zróżnicowany talent pool do rekrutacji, zapewniając dostęp do wiedzy specjalistycznej niezbędnej do prowadzenia sukcesu biznesowego.
  • Możliwości dla innowacji: Dubaj jest zaangażowany w wspieranie innowacyjności i przedsiębiorczości, dzięki inicjatywom takim jak Dubai Future Accelerators i Dubai Innovation Index, tworząc możliwości dla przedsiębiorstw, aby innowacje i rozwijać się.
  • Jakość życia: Poza możliwościami biznesowymi, Dubaj oferuje wysoką jakość życia z światowej klasy udogodnień, opieki zdrowotnej, edukacji i obiektów rekreacyjnych, co czyni go atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców i ich rodzin.

  Konkluzja

  Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie, oferuje kilka opcji dla ambitnych przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć obecność na tętniącym życiem i rozwijającym się rynku. Dzięki swojej strategicznej pozycji, przyjaznej dla biznesu atmosferze i mnóstwu zachęt, Dubaj jest idealnym miejscem do przekształcenia aspiracji przedsiębiorczych w rzeczywistość. Zrozumienie procedury rejestracji, korzyści i wymagania związane pozwala ambitnym właścicielom firm rozpocząć swoją podróż z ufnością i jasnością, pozycjonowane do sukcesu w ekscytującym mieście Dubaju.

  FAQ’s

  Tak Tak! Dubai offers several options for 100% foreign ownership, in Free Zones. Macierzyste firmy mogą również posiadać pełną własność zagraniczną zgodnie z nowymi przepisami.

  Istnieją trzy główne opcje:

  • Mainland Company: Pozwala na pełną działalność gospodarczą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  • Free Zone Company: Oferuje korzyści podatkowe i swobodę działania w ramach wolnej strefy, z ograniczeniami w handlu lądowym.
  • Offshore Company: Nie może prowadzić działalności gospodarczej na kontynencie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  Nie, nie dla wolnych stref czy nowych firm na kontynencie. Wcześniej wymagani lokalni sponsorzy nie są już potrzebni dla większości przedsiębiorstw.

  Wymagania dotyczące kapitału akcyjnego różnią się w zależności od wybranej konfiguracji biznesowej i strefy wolnej (if applicable). Niektóre strefy wolne nie mają nawet minimalnego wymogu kapitałowego.

  Okres czasowy może się różnić w zależności od wybranego ustawienia i złożoności. Zazwyczaj można go zakończyć w ciągu kilku tygodni przy odpowiedniej pomocy.

  Fizyczny adres biura jest zwykle wymagany zarówno dla firm z obszaru kontynentalnego, jak i niektórych firm z wolnej strefy. Opcje wirtualnego biura mogą być dostępne w niektórych strefach wolnych.